16. olympijské hry ve Vřesníku zahájeny!

28.07.2012 15:43

V pátek večer jsme se rozloučili s areálem tábora a odešli s vedoucími k místní elektrárně za řekou. Zde se tábor změnil na olympijské výpravy, které začaly postupně přijíždět do olympijské vesnice. Při vstupní akreditaci dostal každý účastník her reprezentační dres, proběhlo společné focení, kapitán družstva se zapsal do pamětní knihy a vybraný sportovec z každého státu byl podroben dopingové kontrole.

A konečně tu byla sobota se slavnostním zahájením 16. olympijských her ve Vřesníku. Přesně v 10 hodin začaly před zaplněné tribuny olympijského stadionu nastupovat výpravy všech 4 zemí, které se letošních her účastní – Česko, Francie, Jamajka a USA. Dorazili i významní hosté: Jan Dajbych (majitel zdejšího sportovního areálu) a Petr Zuch (hejtman Vřesnického kraje). Po krátkém proslovu mluvčího olympijského výboru Tomáše Kaprálka pak právě hejtman Petr Zuch letošní OH zahájil. Následovalo vztyčení olympijské vlajky, zapálení ohně a složení slibu rozhodčích a závodníků. Celý slavnostní program pak ukončila dvě kulturní vystoupení.

Sobotní odpoledne již přinese první souboje o olympijské medaile. Uskuteční se utkání playoff v basketbalu (chlapci starší), vybíjené (chlapci mladší), florbalu (dívky starší) a přehazované (dívky mladší). Večer pak první den her uzavře horská štafeta.