Taneční maraton a rozdělení do států

25.07.2013 10:25

Ve středu odpoledne se uskutečnil již 26. ročník Tanečního maratonu, tedy soutěže, která spojuje taneční umění obou partnerů s jejich rychlostí, vytrvalostí, fyzickou i psychickou odolností a především vůlí. Na tanečním parketu se sešlo 33 soutěžních párů, mezi nimiž se rozpoutala téměř 2 hodinová bitva o celkové vítězství. Startovní pole postupně řídlo a zůstávali jen ti skutečně nejlepší – na 6. místě Kristýna Zelená a Michal Jarůněk, na 5. místě Monika Macková a Jiří Schwarz a na 4. místě Denisa Zárubová a Filip Dolejší. A pak už tu byl souboj o medaile. Tu bronzovou za 3. místo získali Nikola Knížová a Jiří Řípa, stříbro vybojovali Sabina Ašebrennerová a Miroslav Kurka a vítězi Tanečního maratonu 2013 se stali Tereza Nováková a Antonín Tvrdík. Při vyhlašování výsledků jsme nezapomněli ani na nejmladší účastníky soutěže a diplom s drobnými dárky tak získali i Anna Havelková a Jan Spáčil, Helena Jehličková a Marek Soukup a Karolína Jelínková a Pavel Tvrdík.

Večer v areálu tábora proběhla olympijská dražba sportovkyň a sportovců. Do dražební síně přicestovali vedoucí a kapitáni Česka (Jakub Marek a Jiří Řípa), Španělska (Nick Pelikán a Antonín Tvrdík), Austrálie (David Vyčítal a Jaroslav Puchoň) a USA (Martina Kopecká a Jiří Schwarz), dostali k dispozici 1 000 000,- EUR a pomocí těchto peněz nakupovali do svých států vybrané sportovkyně a sportovce pro blížící se olympijské hry. Dražba byla napínavá a dramatická do poslední chvíli a bude zajímavé sledovat, jak se vynaložené finanční prostředky jednotlivým výpravám zhodnotí při olympijských soutěžích.